100 të vdekur dhe mijëra të lënduar nga tërmeti në Kinë

Published on 08-08-2017

Tërmeti i fuqisë 6,6 ballë sipas shkallës Rihter, i cili sot ka goditur pjesën perëndimore të Kinës ka shkaktuar vdekjen e rreth 100 personave dhe mijëra të tjerë janë të lënduar, transmeton AFP.
Në bazë të vlerësimeve të para, Komisioni kinez për situata të jashtëzakonshme njoftoi se në tërmetin e shkaktuar në provincën Sechuan janë dëmtuar rreth 130.000 shtëpi, transmeton agjencia franceze lajmeve.

Enjoyed this video?
kine
"No Thanks. Please Close This Box!"