A do të ketë burg për Gruevskin, Janakieskin dhe Jankulloskën, gjykata do të tregojë nesër

Published on 02-07-2017

Në njoftimin e sotëm gjykata nuk është përgjigjur në kërkesat e PSP-së për rastin “Titanik”. Kjo do të thotë se sot opinioni sot nuk do të njoftohet me vendimin nëse ish-kryeministri dhe ish-ministri do të shkojnë në burg, ashtu siç ka kërkuar Prokuroria Speciale.

“Në lidhje me propozimin e dytë që në gjykatë është dorëzuar më 30.06.2017, pasi vendimet të punohen me shkrim, opinioni do të njoftphet gjatë ditës së nesërme”, njoftojnë nga gjykata.

Gjykatës i mbetet që të deklarohet edhe për 5 kërkesa për paraburgim, në rastin “Titanik” mes të cilëve edhe kreu i OBRM-PDUKM-sl, Nikolla Gruevski, Martin Protogjer, Kiril Bozhinovski, Mile Janakieski dhe Gordana Jankulloska.

Enjoyed this video?
Gruevski-Janakieski-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"