Aeroplani bie në autostradë, shmanget përplasja dhe përhapja e flakëve në vetura (Video)

Published on 02-07-2017

Në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, një aeroplan i lehtë në të cilin ndodheshin dy persona, ka humbur kontrollin dhe bie në autostrade. Megjithëse aeroporti ishte afër, nuk dihen rrethanat që e detyruan pilotin të bënte uljen në atë pjesë, transmeton Telegrafi.
Pas ka zbritur në tokë, fluturakja është përfshirë nga zjarri, teksa dy udhëtarët dolën përjashta me lëndime të konsiderueshme. “Është fat shumë i madh që nuk goditi ndonjë veturë. Hetimet kanë filluar dhe dëshmitarët që janë në spital do të intervistohen së shpejti”, thuhet në raportin e forcave të rendit.

Enjoyed this video?
aaav_1498943839-9825048
"No Thanks. Please Close This Box!"