Barcelona afër transferimit të parë (Foto)

Published on 13-06-2017

Barcelona-Alaves, ky futbollist “çmendi” tifozët e Realit në finale (FOTO)

Barcelona është favorit për të nënshkruar me Nelson Semedo

Sipas “zerozero.pt” Barcelona është në bisedime për Nelson Semedon, por nuk do të pranojnë shifrën prej 50 milionë eurove, që kërkon Benfica për 23 vjeçarin.

Semedo gjithashtu ka qenë i lidhur me Bayern Munich, Manchester City dhe Manchester United, por Barcelona është favorit për të nënshkruar me mbrojtësin e djathtë.

Ai shihet si zëvendësues ideal i Dani Alves, pasi që nga largimi i brazilianit drejt Juventusit, Barcelona e ka mbuluar në mënyra të ndryshme atë pozitë, por asnjëherë me lojtar adekuat.

Semedon ka zhvilluar një sezon të shkëlqyer me Benfican, duke bërë 46 paraqitje në gjitha garat, derisa ka shënuar edhe dy gola. /Express/

Enjoyed this video?
Barcelona-Alaves, ky futbollist “çmendi” tifozët e Realit në finale (FOTO)
"No Thanks. Please Close This Box!"