Bayerni prezantoi Rodriguezin

Published on 13-07-2017

Bayerni prezantoi Rodriguezin

Pasdite kampioni i Gjermanisë, Bayern Munich, prezantoi përforcimin e tyre më të madh për sezonin e ri, James Rodriguez. Kolumbiani për dy sezone do të luaj si lojtar i huzuar I Real Madridit te klubi bavarez. Ai tha se dëshiron të shkruaj historinë me skuadrën e re.

“Jam I lumtur që do të jem pjesë e këtij klubi të madh. Nuk është me rëndësi në cilën pozitë do të luaj. Ancelotti e di se mund të luaj në anën e majtë dhe të djathtë, si dhe si gjysmësulmues. E di se duhet të luftoj për vendin në formacion. Dëshiroj të shkruaj historinë me klubin e ri”, tha Rodriguez. 26-vjecari do të vesh fanellën me numër 11, që më herët e mbante Daglas Costa që kaloiu te Juventusi./lajm

Enjoyed this video?
Bayerni prezantoi Rodriguezin
"No Thanks. Please Close This Box!"