“Bini sonte” – Daut Haradinaj godet ashpër Albin Kurtin për deklaratat rreth dialogut

Haradinaj kritikon Kurtin, për “Vetëm disa nga qëndrimet kundërthënëse të tij nga e kaluara e sot”.Ky është postimi i tij: Bini sonte: Do ulem dhe...

Nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave, Kurti do ta...

“Pagat kthehen me rregullimin e mëhershëm. Ky vendim nuk ka efekt në Gjykatën Kushtetuese e as në sistemin juridik”, ka thënë Kurti, në mbledhjen...

Pas Shqipërisë Albin Kurti do të vizitojë Gjermaninë dhe kancerlaren Merkel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka komentuar vizitën e fundit që e bëri në Republikën e Shqipërisë. Ai tha se vizitën e parë e...

Shoku i dhomës së Astrit Deharit nga arratia ka një kërkesë për Albulena Haxhiun

Gashi i cili ishte në listën e dëshmitarëve në rastin Dehari është një nga tetë personat që po akuzoheshin për planifikimin dhe vrasjen e...

Ekskluzive: Çka përmban dokumenti për Minishengen

Shqipëria s’po e heq kufirin me Kosovën, por me Serbinë po Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, të cilën...

Osmani: Përvoja e Bullgarisë, e rëndësishme për Kosovën në proceset integruese

Ambasadori Gudjev solli urimet me rastin e zgjedhjes së Osmanit kryetare e Kuvendit të Kosovës, duke e vlerësuar si vlerë të shtuar zgjedhjen e...

Vuçiq tregon se çka pret nga konferenca e Mynihut, pjesë e të cilës është...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të marrë pjesë në një konferencë dyditore të sigurisë në Mynih ku ai do të zhvillojë një seri takimesh...

Kurti pranon urim nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban

Siç njofton kumtesa, me këtë rast, kryeministri Orban ka uruar kryeministrin Kurti për shënimin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës, duke theksuar se Hungaria...

Ministri i Jashtëm i Turqisë: Nuk duam që Shqipëria të jetë PORTË sigurie për...

Ministri i Jashtem i Turqise ka perseritur rrezikun qe ka vendi yne nga organizata FETO, nderkohe qe ka kerkuar bashkepunim me vendin tone per...

Kurti sot ia ulë pagën vetes dhe kabinetit të tij

Qeveria e Kosovës në mbledhjen që do të mbajë sot pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017...

Opinione