Thaçi: BE-ja me standarde të dyfishta – bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon...

Presidenti italian alkrediton Ambasadoren e re të Kosovës

Presidenti i Republikës Italiane Sergio Mattarella ka marrë sot në dorëzim letrat kredenciale të kryediplomates së re të Kosovës në Itali, duke akredituar Lendita...

Cakaj: Skandaloze, mohimi i Reçakut nga Serbia akt kriminal

Ministri i Jashtëm në detyrë i i Shqipërisë, Gent Cakaj i konsideroi skandaloze deklaratat e zyrtarëve serbë, se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte...

“60 firma të Durrësit hetohen për ndërtime të dobëta”

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama tha se është hapur hetim për 60 kompani të Durrësit për...

Tërmeti në Shqipëri, Austria dhuron 600 mijë € për rindërtimin

Republika e Austrisë do të ndihmojë qeverinë shqiptare në përballimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor 2019, duke vënë në dispozicion 600...

Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta, po e favorizon Serbinë

Berlin, 06 qershor 2019 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, si panelist kryesor ka folur...

Eksluzive: Kështu u ndanë ministritë mes LDK-së dhe VV-së

Burime të sigurta brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë bërë të ditur se Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë ndarë ministritë mes...

Ndihmë e madhe nga Zvicra për Shqipërinë

Tërmeti me pasoja katastrofale që goditi Shqipërinë para një jave mobilizoi të gjithë shqiptarët kudo që janë në botë. Një mobilizim i shqiptarëve dhe jo...

Kosovë: E martuan vajzën në moshë 14 vjeçare, desh e bëri vetëvrasje

Një rast i një 14-vjeçareje nga Peja është bërë shumë i bujshëm dhe mediatik këto kohë, e cila është martuar me një djalë 23-vjeçar...

Shqipëria merr sot presidencën e OSBE-së

Kryeministri shqiptarë Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të udhëtojnë sot drejt kryeqytetit të Sllovenisë, Bratislavës, për marrjen...

Opinione