Shqipëri, tre të plagosur nga tërmeti po kurohen jashtë shtetit

Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit shqiptar. Nga përditësimet e fundit nga shtabi i emergjencave...

Ndahet nga jeta gazetari dhe analisti i mirënjohur shqiptaro-amerikan

Është ndarë nga jeta gazetari dhe publicisti i mirënjohur shqiptaro-amerikan, Loui Zanga. Ai ka ndërruar jetë disa ditë më parë në Mynih të Gjermanisë, por...

Ndërroi jetë shkrimtari që kundërshtoi regjimin e Enver Hoxhës!

Dhimbshëm pranuam lajmin e hidhur që poeti shkrimtari, antikomunisti i dënuari i kampit të Spaqit, i ndjeri Reshat Kripa sot ndërroi jetë. Ngushëllimet e...

Ish Prokurori shqiptar gjendet i vdekur në banesën e tij

Ish-prokurori i krimeve të rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës, Agron Matjani, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren. Vdekjen e tij...

Rama e shpalli Ambasador të kombit, mërgimtari nga Zvicra e bën për pesë pare:...

Drejtuar Kryeministrit të Shqipërisë Z Edi Rama Zyrih, 04 12 2019 Shkurtimisht mbi mua: Quhem Florian Haçkaj, jam 36 vjeç e vij nga Tirana. Duke filluar...

Dënohet më 2 vjet heqje lirie ish-ministri serb në qeverinë e Kosovës

Një gjykatë në Prishtinë dënoi të enjten ish ministrin e pushtetit lokal në qeverinë e Kosovës, Ivan Todosijeviç, me dy vjet heqje lirie, nën...

Priste të marë rrogën e dy muajve dhe të gëzojë nënën, humbi jetën në...

Orët e para të 26 nëntorit, Shqipëria përjetoi një fatkeqësitë më të mëdha natyrore të dekadave të fundit, ku një tërmet shkatërrimtar mori 51...

Policia e Kosovës arreston 3 shtetas shqiptarë të strehuar në kampin e Prizrenit

Policia e Kosovës ka arrestuar sot tre shtetas të Shqipërisë që po strehoheshin në kampin ushtarak në Prizren, që u hap për të prekurit...

Pajtohen LDK-LVV, ja cilat ministri do t’i marr LDK-ja

Diskutimet për marrëveshjen përfundimtare në mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë që në pah të dalin edhe biseda të ndryshme e...

500 shtëpitë e para do të ndërtohen në Laç nga Erdogani

Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot...

Opinione