10 mënyra për të rritur besimin në kompaninë tuaj

Kjo është një nga imperativat më strategjike të biznesit të sotëm. Por si ndodh kjo? Ne kemi parë se çfarë ndodh me kompanitë e mëdha...

Sa vezë mund të hani në një javë për shëndetin e organizmit

Ato na serviren të ziera ose të skuqura në forma të ndryshme. Veza është një ushqim i shëndetshëm. Ajo kombinohet me shumë gatime siç është...

Fiku, një nga frutat më të shëndetshëm që duhet konsumuar

Benefitet e fikut janë të shumta duke filluar nga trajtimi i problemeve me kapsllëk, diarre, kollë, bronhitis dhe astmë. Fiqtë janë të përbërë nga një...

Përse gratë e moshuara duhet të ndalojnë menjëherë së konsumuari bukën dhe sheqerin

Shkencëtarët kanë studiuar të dhënat e ditarit të mbi 50,000 grave me menopauzë në mesin e viteve ’60, një tranzicion i shoqëruar me rritje...

Pse duhet të mbani gjithmonë një shampon të thatë në çantë gjatë dimrit

Nëse jeni një nga ata njerëz që preferoni një sezon më të ngrohtë dhe nuk mund të prisni që sezoni i ftohtë të mbarojë...

Ky burrë ka gjetur një formë kreative për qërimin e mollës

Një burrë ka shfrytëzuar mjetin shpues vetëm për të qëruar mollën, transmeton lajmi.net. Një gjë të tillë ka marrë vëmendje nga rrjetet sociale, veçanërisht nga...

Njerëzit që konsumojnë këto pije, jetojnë më gjatë

Hulumtimet kanë treguar që njerëzit që pinë më shumë qumësht të thartë dhe kos, jetojnë më gjatë. Këto pije përmbajnë lactobacillus bulgarikus, një lloj bakteri...

Trajnimet më torturuese të ushtrive: Pirja e gjakut të kobrës, qëndrimi në ujë të...

Këtu është një listë e ushtrimeve ushtarake më të çmendura në botë:1. Rruga për në parajsë Në Tajvan, ushtria ka vendosur të zgjedhë ushtarët përmes...

A e dini pse nuk mund të dilni duke qeshur në foton e pasaportës?

E gjitha bëhet në funksion të sistemit të skanimit të fotos nëpër pikat doganore apo në vende të tjera ku përdoren dokumentet e identifikimit. Organizata...

Zakonet që konsiderohen fatsjellëse për Vitin e Ri

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të ndihmuar veten...

Opinione