Dorhiqet Petrit Vasili, nuk është më kryetar i LSI-së

Published on 29-06-2017

Petrit Vasili jep dorëheqjen nga kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ai mori këtë detyrë pasi Ilir Meta u zgjodh presidenti i vendit.

Dorëheqja e Vasilit do t’i lërë vend ristrukturimit të strukturave dhe hapjen e procesit zgjedhor për kryetarin e ri të LSI.

Në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit LSI pavarësisht se me një numër në rritje deputetësh, 19 të tillë, doli në opozitë.

Enjoyed this video?
lso-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"