E pabesueshme sa tifozë kanë qenë në Camp Nou mbrëmë!

Published on 20-09-2017

Barcelona fitoi me rezultat tenistik ndaj Eibarit 6:1, dhe mbreme gjithqka ishte perfekte deri tek tifozeria. Ajo cka ka rene ne sy mbreme dhe qe eshte raportuar nga te gjitha mediat Katalanase eshte se ne stadium kan qene vetem 51.645 spektator, ndoshta edhe per shkak te dites dhe kohes e marte ora 22:00.

Per te gjetur nje shenim me te keq se sa ajo e mbremshmja duhet te rikthehemi ne vitin 2009, ku Barcelona ndeshej me Numancia dhe ishin te pranishem 47.330 tifoze.

Gjithashtu mbreme ka pasur edhe shume flamuj ne favor te “PO” ne referendumin i cili pritet te mbahet ne tetor, ku mendohet pavaresimi i Katalonis.

Enjoyed this video?
download
"No Thanks. Please Close This Box!"