E papritur: Trajneri i Coutinhos kërkon transferimin e tij te Barcelona (Foto)

Published on 26-05-2017

Përzgjedhësi i Brazilit, Tite, e ka komentuar transferimin e Coutinhos te Barcelona.

Ai e sheh të ardhmen e mesfushorit të Liverpoolit në “Camp Nou”.

“Nuk dua të flas për Barcelonën, megjithatë a mund të më thoni se kush nuk e dëshiron një lojtar si Coutinho, me atë magji, me atë kapacitet dhe me atë krijimtari?”, deklaroi Tite, përcjellë “Lajmi.net”.

“Coutinho është një lojtar ideal për Barcelonën. Mund të luajë për mrekulli te katalunasit”, shtoi ai.

Coutinho vlerësohet rreth 70 milionë funte nga Liverpooli.

Liverpool-news-transfers-Philippe-Coutinho-Tite-809535

Enjoyed this video?
Co-Coutinho-Barca-se-hoan-thien-hon-650x358
"No Thanks. Please Close This Box!"