FOTO/ Njihuni me foshnjën gjigante, peshon plot 7.39 kilogram dhe është 57centimetra i gjatë

Published on 10-05-2017

Një nënë nga Zelanda e Re ka lindur një nga foshnjat më të mëdha që ka parë ndonjëherë vendi.

Djali i lindur në Wellington, peshon 7.39 kg dhe është  57 cm i gjatë.

Prindërit  e foshnjës të cilët nuk donin të identifikoheshin, thanë se ishin të tronditur nga madhësia e tij.

Foshnja është pothuajse dyfishi i madhësisë së bebeve normale  dhe 6cm më i gjatë se një porsalindur .

Djali erdhi në jetë mesditën e të hënës në spitalin Wellington , dhe lindja  u krye  përmes operacionit cezarian ./SYRI.NET

40266AB600000578-4490704-image-a-45_14943926340071494400172 40266ACE00000578-4490704-image-a-44_14943926269491494400174 40266D9200000578-4490704-image-a-43_14943926031591494400176 402621D400000578-4490704-image-a-40_14943925623021494400177

Enjoyed this video?
auto_40266D8600000578-4490704-image-a-42_14943925985591494400175
"No Thanks. Please Close This Box!"