Grupi i Dukagjinit: Begu me shokë u tradhëtua pikërisht nga aparati “Klani i Zajazit & Co”

Published on 16-11-2017

Mjeku i njohur nga Deçani, Jelini Haklaj, ndryshe mik i afërt i Beg Rizajt, Mirsad Ndrecajt dhe disa anëtarëve tjerë të “Grupit të Kumanovës”, ka goditur kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti. Duke publikuar një fotografi nga ndonjëra prej vizitave të Ali Ahmetit në Deçan, Haklaj ka shkruar: “Haram të qoftë buka , uji dhe gjitha t’mirat tjera të panumërta që i gzove në Deçan”,transmeton Gazeta Lajm.

“Nga Hero je kthyer në Zero”, ka shkruar më tej Haklaj.

Ja postimi i tij i plotë:

Dikur Ali Ahmeti u priste si hero në Deçan sepse bacë Ilmi Haradinaj i tha publikisht se nuk të dua ndrryshe pos si djemt e mi , pastaj atë e përcjellshin djemt më të devotshëm që kishin trojet tona.
Isht pikërisht Heroi i Kombit Beg Rizaj që e shoqëronte gjithandej .
Begu me shokë u tradhëtua pikërisht nga aparati “Klani i Zajazit & Co” .
Sot Ali Ahmeti e ka të ndaluar Deçanin dhe duhet t’i ndalohet i gjithë territori i Kosovës deri sa të jep përgjegjësi për tradhtinë e rastit të Kumanovës .
Nga Hero je kthyer në Zero.
Haram të qoftë buka , uji dhe gjitha t’mirat tjera të panumërta që i gzove në Deçan.
Tradhtar i Kombit.

Enjoyed this video?
ali
"No Thanks. Please Close This Box!"