Hani çdo mëngjes hudhër të përzier me mjaltë për 7 ditë dhe shikoni rezultatin

Published on 23-06-2017

Hani çdo mëngjes hudhër të përzier me mjaltë për 7 ditë dhe shikoni rezultatin

Hudhra është e njohur si një ndër artikujt më të shëndetshëm, antibiotik natyror dhe ilaç për shumë sëmundje. Hudhra është treguar jashtëzakonisht e dobishme për përmirësimin e punës së zemrës, sepse ul shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterinën, duke penguar sëmundjen e zemrës dhe rrezikun nga insuficienca e zemrës, përcjell arbresh.

Jo vetëm i jep një aromë të veçantë ushqimit, por mund të përdoret si një ilaç i fuqishëm.

Konsumi i rregullt ndihmon në trajtimin e diabetit, apo artritit.
E kombinuar me qepë dhe xhenxhefil, hudhra mund t’ju ndihmojë për të hequr toksinat edhe pas kimioterapive.

Kombinimi i të dyjave është i mirë në shumë probleme të frymëmarrjes si ftohjet, kollitjet, simptomat e gripit dhe infeksionet e veshit.

Përveç që jep efektin e tij në forcimin e imunitetit dhe rolet tjera, mjalti po ashtu ndihmon të transferojmë shijen e hudhrës, duke reduktuar djegësinë e sa

Si t’a përdorni hudhrën

Mënyra më e mirë është që t’a prisni dhe t’a lini për 15 minuta para se t’a konsumoni të gjallë. Dhe gjithashtu është shumë e rëndësishme që t’a hani atë me stomakun bosh.
Bashkuar me ushqimit, hudhra shkakton vështirësi për absorbimin e vlerave ushqimore të produkteve.

Hudhër dhe mjaltë:

Merrni 2-3 thelpinj hudhër, pritini në copa të vogla dhe përzjejeni me një lugë mjaltë. Konsumojnë këtë përzierje çdo ditë dhe brenda një jave do të shihni përmirësimin.

Kështu, niveli juaj i energjisë do të rritet. Ju do të ndjeheni më të shëndetshëm./arbresh.info

Enjoyed this video?
Hani çdo mëngjes hudhër të përzier me mjaltë për 7 ditë dhe shikoni rezultatin
"No Thanks. Please Close This Box!"