Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi bisedojnë për krijimin e institucioneve

Published on 23-06-2017

Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi bisedojnë për krijimin e institucioneve

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK dhe Nisma, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka shkruar se me Minxhozin ka biseduar për procesin zgjedhor dhe krijimin e shpejtë të institucioneve.

Postimi i Haradinajt në Facebook:

Sot prita në takim ambasadorin e Republikës së Shqipërisë z.Qemal Minxhozi, me të cilin bisedova për mbarëvajtjen e procesit të zgjedhjeve, si dhe rëndësinë e krijimit të shpejtë të institucioneve të Kosovës. Theksova rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit të ngushtë mes Kosovës dhe Shqipërisë, në shërbim të forcimit të paqes dhe stabilitetit në rajon.

Enjoyed this video?
Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi bisedojnë për krijimin e institucioneve
"No Thanks. Please Close This Box!"