Haradinaj: Falemnderit babë (Foto)

Published on 04-11-2017

 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka treguar se e ka pritur në kabinetin e tij babain e tij Hilmiun.

Në dedikimin e tij për babain, Ramushi thotë se “Ndonëse, i goditur pamëshirë nga rrufetë dhe i rrahur nga erërat e furishme të kohërave të rënda për popullin e Kosovës, ai e ruajti drejtpeshimin”.

Postimi i plotë i Haradinajt:

“Ndonëse, i goditur pamëshirë nga rrufetë dhe i rrahur nga erërat e furishme të kohërave të rënda për popullin e Kosovës, ai e ruajti drejtpeshimin.

I mendueshëm, por stoik. I rreptë, por i sinqertë dhe i dashur.

Na mbështeti e udhëzoi për punë, me ndershmëri e virtyte të larta.

Mbi të gjitha na inkurajoi e na dha zemër me i dal zot atdheut.

Shumë gjëra të çmuara të jetës sime m’i ka mësuar ai.

Këto vlera janë të përhershme për mua.

Jam shumë krenar që jam djali i tij.

Falemnderit babë!”, ka shkruar Haradinaj. /Telegrafi/

Enjoyed this video?
ramushi2-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"