Inzaghi kandidat për stolin e Shqipërisë

Published on 22-06-2017

Trajneri i Venezias, Pippo Inzaghi, është një nga emrat kandidat për ta marr drejtimin e Shqipërisë. 

De Biasi është larguar nga Shqipëria si hero, pasi e kishe dërguar skuadrën në Kampionatin Evropian për herë të parë në histori.

Sipas Sky Sport Italia, FSHF është duke punuar për trajnerin e ri dhe Inzaghi është një nga ata në krye të listës.

Ai e drejtoi për një sezon Milanin, ndërsa e mori pastaj edhe Venezian në Lega Pro duke e ngjitur në Serie B.

Emër tjetër që bisedohet shumë për të është edhe Giancarlo Camolese. /Telegrafi/

Enjoyed this video?
Fillipo-Inzaghi_3140830-780x439-2400x1524_c
"No Thanks. Please Close This Box!"