Jeton Aliji kërkon dorëheqjen e Vesel Memedit (FOTO)

Published on 20-11-2017

Bashkpuntori i afërt i Vesel Memedit në RDK, Jeton Aliji publikisht kërkon dorëheqjen e Vesel Memedit pas kualicionimit me BDI ku 2 këshilltarët e Veselit votuan dhe zgjodhen këshilltarin nga BDI kryetar të Këshllit të Komunës së Gostivarit, transmeton Express.

Ai gjithashtu thotë se Veseli shkeli mbi parimet dhe principet mbi të cilat u themelua RDK-ja dhe tashmë është në shërbim të “Kryeplakut”.

Teksti i plotë:

Kam perkrah publikisht Vesel Memedin me shprese se ishte ne anen e te drejteve.Nuk besoja se hipokrizia politike mund te jete kaq e ulet.Kaq dem politik nuk mbahet mend te kete bere nje individ.Duhet te jape doreheqje si deputet per arsye morale sepse ato vota ja kane dhene njerez qe besonin ne dicka ndryshe e jo ne “Kryeplak”.Po cka kerkoj edhe une… Moral ne politike…/Express/

 

Enjoyed this video?
vesel-memedi-640x480_1511169418-7513395
"No Thanks. Please Close This Box!"