Këta janë shqiptarët që tentuan të vidhnin “Kamorrën”, mafian më të fuqishme ialiane (FOTO)

Published on 03-08-2017

Janë arrestuar nga karabinierët italianë pasi tentuan të vidhnin një banesë, në një zonë që konsiderohet si një nga bastionet e mafias së Kamorrës në Itali.
Me mbërritjen e karabinierëve, ata tentuan të arratiseshin nga papafingoja e banesës por u kapën në tentativë.

Bashkëpunëtori i tretë, u kap nga forcat e armatosura. Shqiptarët kishin hyrë në Itali në 21 qershor 2017.
Atyre iu sekuestruan pajisjet për shpërthimin e dyerve, dorashka, maska dhe ngjitës për të mobilizuar viktimat.

vargu-420x240

Enjoyed this video?
vargu-420x240
"No Thanks. Please Close This Box!"