Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton Maqedoninë

Published on 08-08-2017

Kryetari i Kuvendit të 44-të popullor të Republikës së Bullgarisë, Dimitar Glavchev sot do të qëndrojë për vizitë punë në Maqedoni.

Glavchev në kuadër të vizitës së tij do të ketë takim me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Glavchev vjen në Maqedoni pas nënshkrimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, e cila më 2 gusht u nënshkruajt nga kryeministrat e dy vendeve, Zoran Zaev dhe Boyko Borisov.

Enjoyed this video?
Dimitar-Glavchev-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"