Lojtari i mbijetuar i Chapecoenses zgjohet nga koma: Çka ka ndodhur!

Published on 05-12-2016

5

Futbollisti i Chapecoenses, Alan Roussel, një nga të paktët që arriti t’i mbijetoi aksidentit ajror në Kolumbi po shërohet dita ditës.

Lajmin e ka bë të ditur babai i tij, i cili ka thënë se Alan nuk mban mend asgjë nga ajo çfarë ka ndodhur.

“Jam i lumtur që djali im po shërohet. Ai u zgjua dhe pyeti, kur ne do të shkojmë në shtëpi dhe mos ka ndodhur ndonjë gjë. Asgjë nuk ka mend, por ai e di se ka shkuar për të luajtur në Kolumbi. Unë i thashë atij se ata përjetuan një aksident dhe se tani janë në spital. Ai nuk është i gatshëm të dinë të vërtetën. Ne jemi mirënjohës Perëndisë që e shpëtoi atë”, – tha babai i tij Alisa.

Roussel u nxor nga rrënojat gjysmë orë pas aksidentit, dhe është transportuar në spitalin më të afërt, duke iu bashkangjitur të mbijetuarve tjerë.

Enjoyed this video?
5
"No Thanks. Please Close This Box!"