LSDM: Shumica e re parlamentare së shpejti do të zgjedh qeverinë e re

Published on 14-04-2017

LSDM

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë sot ka dalë me një njoftim për mediat duke thënë se do të zgjidhet qeveria e re nga shumica e re parlamentare, njofton Telegrafi Maqedoni.

”Pritjet e qytetarëve dhe faktorit ndërkombëtar do të plotësohen dhe të njejtat do realizohen. Maqedonia do të ketë së shpejti një qeveri të re. Kjo është rruga e vetme për shtetin. Krijimi i qeverisë është prioriteti i jonë për të çuara para interesat e shtetit dhe qytetarëve.” thonë nga LSDM.

Enjoyed this video?
LSDM
"No Thanks. Please Close This Box!"