Montella flet për transferimin e Moratas

Published on 31-05-2017

Montella flet për transferimin e Moratas

Vincenzo Montella ka thënë se kalimi i Alvaro Moratas te Milani është vetëm thashetheme duke mos e konfirmuar interesimin për sulmuesin.

Trajneri e ka zgjatur kontratën deri në vitin 2019 dhe tashmë është në pritje të përforcimeve.

“Ne tashmë e dimë se çfarë do të bëjmë në këtë afat kalimtar, por nuk është se edhe klubet e tjera po flenë”.

“Një sulmues i madh? Gjatë kampionatit, ne nuk e arritëm nivelin që kërkohet nga një skuadër. Që kështu para golit nuk treguam cilësi”.

“Morata a është sulmus ideal? Unë e ndërtojë skuadrën për formacionin 4-3-3. Por nëse marrim lojtarë të tjerë, atëherë do të luajë ndryshe”.

“Morata është lojtar i fortë si janë edhe [Andrea] Belotti, [Nikola] Kalinic, [Moussa] Dembélé, [Romelu] Lukaku, Diego Costa dhe [Pierre Emerick] Aubameyang”.

“Këta që i përmenda janë më pak funksional, ndërsa Morata mund të jap disa opsione të ndryshime”, ka thënë Montella.

Enjoyed this video?
Montella flet për transferimin e Moratas
"No Thanks. Please Close This Box!"