Nadali synon të bëhet president i Realit!

Published on 09-02-2017

nadalli

YLLI I TENISIT, RAFAEL NADAL, KA PRANUAR SE NË TË ARDHMEN DO TË DONTE TË BËHEJ PRESIDENT I REAL MADRIDIT, EKIP I FËMIJËRISË SË TIJ.

Duke folur për herë të parë që prej humbjes në finalen e Australian Open nga Roger Federeri, tenisti spanjoll ka konfirmuar se një ditë do të donte të drejtonte klubin nga Bernabeu, edhe pse e ka pranuar se kjo mund të mos jetë e mundur.

“Kurrë nuk dihet se çfarë do të ndodhë. Të gjithë e dinë se unë e dua futbollin dhe se Real Madridi është ekipi im”, ka sqaruar 30-vjeçari.

“Të flas për këtë tani është pak utopi, por nëse më pyesni mua, natyrisht se do të doja të isha president. Në çfarëdo rastin, nëse shkojmë kështu siç jemi, ne kemi një president të mirë dhe nuk mendoj se Real Madridi ka nevojë për mua”.

Enjoyed this video?
nadalli
"No Thanks. Please Close This Box!"