Nesër vazhdon seanca kundër Sllobodan Bogoevskit, i paditur nga Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi

Published on 24-05-2017

Në Gjykatën Themelore Shkupi 2 do të vazhdojë nesër procesi gjyqësor kundër Sllobodan Bogoevskit, ish-shef i kundërzbulimit. Ai është paditur nga Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, krerë të BDI-së, për dëshminë e tij në Neë York, në lidhje me Magyar Telekom.

 

Para gjyqit në SHBA, Bogoevski ka theksuar se 7.5 milionë euro u janë dhënë personave zyrtar të shtetit, Vllatdo Buçkovski, Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferit.

Për këtë, Ahmeti dhe Xhaferi kërkojnë dëmshpërblim prej 3 milion denarësh dhe 2.5 milionë denarësh.

Enjoyed this video?
kur-do-t-euml-ftohet-bogevski-n-euml-prokurori_hd-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"