Njihuni me gratë që Edi Rama ka pasur në jetën e tij

Published on 23-05-2019

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë Edi Rama shumëherë është komentuar për martesat e tij të shumëta, e lidhjet që ka pasur me fytyrat publike.

Kreu i qeverisë shqiptare ka patur disa martesa, me letra, ku pa letra, të hapura, e të fshehta që jo rrallëherë ishin tema kryesore. Sot ai është i martuar me Linda Ramën, më të cilën kanë edhe një djalë Zohon.

Ndërsa para Lindës ishte me Dalina Fico

Më pas është artistja Matilda Makoçi me të cilën u divorcua

E treta gjermania Eva që nuk qëndroi dot gjatë me të në Shqipëri

Më pas Rama krijoi një lidhje me prezantuesen Rudina Magjistari, me të cilën bashkëjetoi për pesë vite.

Dhe tashmë bashkëshortja Linda Basha, dhe çifti Rama-Basha duken shumë të lumtur.

Enjoyed this video?
edi
"No Thanks. Please Close This Box!"