Osmani: Mbyllja e çështjeve të hapura me fqinjët, prioritet për të hapur rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s

Published on 20-06-2017

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në takimin me kryeministrin bullgar, Borko Borisov është shprehur se mbyllja e temave të hapura me fqinjët është prioritet i rëndësishëm për të hapur rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s.

Osmani mes tjerash ka thënë se takimin e fundit Borisovi po në këtë zyre e ka pasur me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, për të ndihmuar këtë ditë, përafrimin thelbësor për të nënshkruar përfundimisht Marrëveshjen për fqinjësi të mirë me Bullgarinë.

Osmani po qëndron në vizitë zyrtare me kryeministrin Zoran Zaev në Bullgari.

Enjoyed this video?
maq-bullgari-480x267
"No Thanks. Please Close This Box!"