Përballje e re: Federer kundër Nadalit

Published on 15-03-2017

Federer kundër Nadalit

Pas finales në Australien Open, në të cilën zvicerani mundi spanjollin, dy rivalët e mëdhenj Federer dhe Nadal, i prêt një përballje në historinë e tenisit, kësaj radhe në Indiana Wels.

Në çerekfinale Federer luan kundër Nadalit. 35-vjecari pa set të humbur mposhti Stev Johnsonin, dy herë me rezultat 7-6, kurse Nadal ishte më i mirë se bashkëkombësi i tij Vaskez me rezultat 6-3 dhe 7-5.

Novak Xhokovic eliminoi argjentinasin, Juan Martin Del Potro me rezultat 7-5, 4-6 dhe 6-1 dhe tani në raundin e katërt takohet me australianin Nick Kyrgios.

Enjoyed this video?
Federer kundër Nadalit
"No Thanks. Please Close This Box!"