Përleshje mes tifozëve kroatë dhe serbë në ‘Aba League’, në fushë fiton klubi kroat (Foto+Video)

Published on 13-02-2017

zag

Tifozët kroatë dhe ata serbë janë përleshur mes vete në Zagreb.

Pak minuta para fillimit të ndeshjes basketbollistike të vlefshme për ‘Aba Ligë’ mes Cedevitas dhe Partizanit te Beogradit, tifozët vendas kanë sulmuar tifozët mysafirë serbë dhe e gjitha kjo ka ndodhur në lokal sporti.

Lajmi bëhet i ditur nga mediet serbe, që transmetojnë mediet kroate, përcjell lajmi.net.

Sipas ‘Jutarinj List’, pas këtij konflikti një numër i tifozëve kanë mbetur me lëndime në kokë, si pasojë e gjuajtjes me shishe qelqi.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte Cedevita 79-67 Partizan për klubin kroat.

Image
Image
Image
Image

Enjoyed this video?
zag
"No Thanks. Please Close This Box!"