Politikania e njohur ndërron jetë në sy të vajzës së mitur

Published on 06-08-2017

Një prej politikaneve më aktive në Evropë ka ndërruar jetë ditën e sotme, pas një aksidenti tragjik.

Lajmi për vdekjen e Irina Berezhnaya, e ka njoftuar ish-kryeministri ukrainas, Mykola Azarov.

Irina Berezhnaya, ka qenë ish-nënkryetare e opozitës kryesore në Ukrainë. Ajo ndërroi jetë në një aksident rrugor në sy ta vajzës së saj 8-vjeçare.

Politikania e bukur dhe kurajoze, vdiq në një aksident rrugor mes Italisë dhe Kroacisë.

Mediat njoftojnë se vajza e politikanes është ende gjallë dhe se në aksident kanë vdekur edhe dy persona të tjerë, një 37 dhe një 38 vjeçare.

Enjoyed this video?
poli43
"No Thanks. Please Close This Box!"