Qeveria e re do të takojë kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov

Published on 01-06-2017

Qeveria e sapozgjedhur e Maqedonisë do të takojë kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov i cili e ka penguar me javë krijimin e kësaj qeverie.

Vizita duhet të fillojë nga ora 10 e 30 dhe në të do të marrin pjesë të gjithë ministrat e rinj dhe kryeministri Zoran Zaev.

Përndryshe, Qeveria e re e Maqedonisë u votua mbrëmë vonë me 62 vota PËR, 5 TË PËRMBAJTUR dhe 44 KUNDËR.

Enjoyed this video?
Ivanov-pranon-letrat-kredenciale-nga-Moldavia-dhe-Argjentina-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"