Sela i priti hoxhallarët dhe haxhinjtë në vendlindjen e tij, jo politika në xhami (FOTO)

Published on 16-06-2017

Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela ka pritur pas iftarit për një kafe, përfaqësues të Myftinisë së Strugë, të udhëhequr nga myftiu Salim Sulejmani. Pritja për ta është bërë pas namazit të Teravisë në fshatin Livadhi,të cilët sipas myftiut të Salim Sulejmani u mirëpritën edhe nga kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela.

“Patëm nderin dhe kënaqësinë që sonte në kuadër të vizitave që Myftinia e BFI-së Strugë i bën të jemi në Xhaminë e fsh.Livadhi.I shoqëruar nga h.Miqail ef Osmani h.Jakub ef Kazimoski dhe h.Shaip ef Ajdini.Allahu xh.sh e shpërbleftë Imamin e kësaj xhamie z.Musa ef Biba,dhe keshillin e palodhshëm te këtij fshati, dhe xhematin për mikpritjen e ngrohtë vëllazërore.Njashtu në mesin tonë patëm edhe z.Ziadin Selën i cili na nderoi me mikpritje ne Fshatin e tij!”, ka theksuar myftiu strugan.

FB_IMG_1497571305224

FB_IMG_1497571299160

20170616_020023

Enjoyed this video?
sela-2
"No Thanks. Please Close This Box!"