Shpërthen depo e armëve në Ukrainë

Published on 23-03-2017

zjarr

Pas një serie të shpërthimeve në një depo të armëve në Ukrainën Lindore janë evakuar rreth 20 mijë persona.

BBC njofton se shpërthimi kanë ndodhur në bazën në Balakiya, afër Kievit, rreth 100 kilometra larg zonës ku luftohet me separatistët e mbështetur nga Rusia.

Bëhet e ditur se magazina e armëve ishte përdorur edhe për grumbullimin e raketave dhe po ashtu artilerisë tjetër të rëndë. /Lajmi.net/

Enjoyed this video?
zjarr
"No Thanks. Please Close This Box!"