“Si i lindi ideja Ballistit të ngrinte dronin”, Shakohoxha tregon detajet interesante

Published on 20-09-2017

“Si i lindi ideja Ballistit të ngrinte dronin”, Shakohoxha tregon detajet interesante

Të gjithë e kemi parë jo një herë, por disa herë momentin e ngritjes së dronit në mes të Beogradit nga Ballist Morina, por si i shkoi atij në mendje kjo gjë dhe a e dinin të tjerët që droni ishte i ndaluar në stadium?
Gazetari sportiv Dritan Shakohoxha ka treguar mbrëmjen e sotme në emisionin e Eni Vasilit se si i lindi Ismail “Ballist” Morinës ideja për të ngritur dronin me flamurin “Autoktonus” në Beograd.

Kam folur disa herë me Ballistin dhe pasi ndodhi ai episodi në Xhenoa, kur luante Italia me Serbinë dhe huligani serb Ivan Bogdanov dogji flamurin shqiptar, Ismaili gjithmonë thoshte si mund të bëjmë diçka të bukur kundër tyre. Vriste gjatë gjithë kohës mendjen. Nuk e duroi dot faktin që serbi dogji flamurin tonë në stadiumin italian.”, tha Shakohoxha.

Ndër të tjera ai u shpreh se shteti shqiptar e preu në besë dhe e la në baltë Ballistin, duke mos e mbështetur atë.

Enjoyed this video?
“Si i lindi ideja Ballistit të ngrinte dronin”, Shakohoxha tregon detajet interesante
"No Thanks. Please Close This Box!"