Sot në Zajaz të Kërçovës rivarrosen mbetjet mortore

Published on 18-11-2017

Në Zajaz të Kërçovës, do të varrosen mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat nga viti 1913 e deri pas luftës së dytë botërore që u gjetën në disa varreza masive.

Me këtë rast të pranishëm do të jenë kreu i BDI-së Ali Ahmeti, Bekim Jashari, kryetar i Skenderajt dhe Pandeli Majko, ish Kryeministër dhe Ministër aktual i Diaspores do të mbajnë fjalim rasti.

Varrimi i mbetjeve mortore të viktimave të gjenocidit ndaj shqiptarëve do të bëhet në Qendrën Përkujtimore “Nëna Shqiptare” në Zajaz të Kërçovës./Gazeta Express/

 

Enjoyed this video?
zajaa_1510998922-4284794
"No Thanks. Please Close This Box!"