Të shtëna masive në Teksas, forcat speciale dhe helikopterët në ndjekje të vrasësit

Published on 15-02-2017

teksas

Ekipet e forcave speciale janë venë në ndjekje të sulmuesi me armë, i cili disa hapi zjarr ndaj policisë në qendër të një qyteti në Teksas.

Një person i armatosur hapi zjarr mbi policinë,  pasi ata u përpoqën ta arreston në qendër të San Antonio, Teksas.

Plumbat fluturuan në një restorant të mbushur me njerëz , ndërkohë që dyshuari iku.

Forcat speciale dhe disa helikopterë kanë zbritur në vendin e ngjarjes duke organizuar një kërkim masiv, shkruan “Daily Star”.

Të shtëna armësh goditen dritaret prej xhami të restorantit, por nuk raportohet për të plagosur.

Helikopterët e policisë mbërritën në qendër, në një përpjekje masive për të gjetur vrasësin./rtv2

Enjoyed this video?
teksas
"No Thanks. Please Close This Box!"