Tronditje në VMRO-DPMNE, ky është lideri i ri (FOTO)

Published on 12-05-2017

Në VMRO-DPMNE tanimë po qarkullojnë emra se kush do të jetë zëvendësuesi i Nikolla Gruevskit për kryesimin e partisë, transmeton INA.

Sipas portalit Plusinfo, Antonio Milloshoski është një nga kandidatët më të mundshëm. Deputeti dhe ish-ministri i jashtëm Milloshoski ishte përmendur edhe nga emisioni i njohur “Insajder” i televizionit serb N1. Një nga opsionet që flitet në këtë parti është se Gruevski po përgatitet për të dhënë dorëheqje. Milloshoski ishte ai që dje në emër të VMRO-DPMNE takoi delegacionin e Kongresit Amerikan. (INA)

antonio

Enjoyed this video?
vmro
"No Thanks. Please Close This Box!"