Turqia e shqetësuar për kundërshtimin gjerman ndaj vizitës se Erdoganit

Published on 25-02-2017

erdogan-2-933x445-620x330

Shteti i Turqisë është i shqetësuar në lidhje me reagimin negativ ndajvizitës së mundshem të Rexhep Tajip Erdogan në Gjermani.Kryetari i Komisonit për të Drejtat e Njeriut në Parlamentin turk, Mustafa Yeneroglu ka kritikuar ministrin e brendshëm gjerman, i cili ka thënë se do ta parandalojë vizitën e Erdoganit, transmeton lajmi.net.

Erdogan thuhet se pritet të mbajë në miting në qytetin e Kolnit në muajin e ardhshëm, para referendumit të 16 prillit.

Por një vizitë e tillë e cila ka synim të rris kompetencat e Erdoganit si president, është kundërshtuar ashpër nga shumëqytetarë dhe zyrtarë gjermanë.

Enjoyed this video?
erdogan-2-933x445-620x330
"No Thanks. Please Close This Box!"