Turqia: Gylen po ikën nga SHBA, ka blerë tokë në Kanada

Published on 25-02-2017

gylen-1

Ankaraja ka marrë informacione se Fetullah Gylen mund të mendoj të largohet nga SHBA për Kanadanë, pasi ka blerë tokë në këtë vend. Kështu ka thënë Ministri turk i Drejtësisë, Bekir Bozdag.

Thotë se vonesat në ekstradimin e Gylen në Turqi, mund të ndikojnë në raportet në mes të Ankarasë dhe Washingtonit.

“Ka informacione të fuqishme të inteligjencës që flasin për blerje tokash në vende tjera, veçanërisht në Kanada. Aktivitetet e tilla nisën pas zgjedhjes së Trump President”, tha ai për CNN Turk.

Enjoyed this video?
gylen-1
"No Thanks. Please Close This Box!"