UEFA publikon renditjen e re të klubeve, prin bindshëm Reali (Foto)

Published on 11-07-2017

UEFA ka publikuar renditjen e re të klubeve evropiane, ku prin kampioni i Evropës, Real Madrid
Kampioni i Spanjës dhe Evropës, Real Madrid vazhdon të jetë skuadra më e mirë në Evropë edhe me renditjen e re të UEFA-s.
Reali ka 151 dhe ndiqet nga dy skuadrat tjera spanjolle, Atletico Madrid me 133 pikë dhe Barcelona me 128 pikë.
Top pesëshen e mbyllin Bayern Munich me 122 pikë dhe Juventus me 118 pikë.
Në Top 10 skuadrat më të mira në Evropë është vetëm një skuadër angleze, Manchster City dhe renditet vetëm në vendin e nëntë me 94 pikë. /Express/

1_1499806268-9821718

Enjoyed this video?
real-madrid-7_1499806306-418264
"No Thanks. Please Close This Box!"