Vazquez largohet nga Reali, e ardhmja në Angli

Published on 29-07-2017

Sulmuesi spanjoll, Lucas Vasquez mund të largohet nga Real Madridi.
Hapësirat jo të mëdha tek ‘Los Bancos’, kanë bërë që lojtari të mendojë largimin gjatë këtij afati kalimtar të verës.
Kampionët e Evropës thuhet se kanë marrë dy oferta nga gjigantët anglez, Liverpool dhe Arsenal për lojtarin.
26-vjeçari ka një vlerë rreth 35 milionë euro, para që nuk janë problem për ekipet angleze.
Kontrata e tij me ‘Los Blancos’ është deri në qershor të vitit 2021.
Por sipas medieve angleze, Liverpool dhe Arsenal janë duke tentuar transferimin e tij gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Enjoyed this video?
e
"No Thanks. Please Close This Box!"