Vjen filmi më i ri shqiptar “Klithmë” (FOTO)

Published on 18-07-2017

Vjen filmi më i ri shqiptar “Klithmë” (FOTO)

Kinematografia shqiptare së shpejti do të pasurohet edhe me një film të metrazhit të shkurtë i cili në regji të Korab Lecajt dhe aktorit Hazir Haziri do të mbajë emrin “Klithmë”, njofton Portalb.mk.

Filmi i metrazhit të shkurtër do të jetë produkt i shtëpisë filmike “Land film” kurse producent i saj do të jetë Besar Zahiti.

Filmi “Klithmë” në regji të Korab Lecaj dhe Hazir Hazirit mbështetet nga Qendra Kinematografike e Kosovës.

Për këtë film kanë hapur audicion për tre role.

Më poshtë e keni edhe dokumentin e audicionit të hapur.

Enjoyed this video?
Vjen filmi më i ri shqiptar “Klithmë” (FOTO)
"No Thanks. Please Close This Box!"