Vuçiç i ankohet Putinit për “Shqipërinë Etnike” në Kinë

Published on 15-05-2017

vucic-putin

Kryeministri, njëherësh edhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksander Vuçiç, është takuar sot me presidentin rus, Vladimir Putin, në Kinën e largët, në një samit me disa liderë botërorë.

Por, sipas “Tanjug”, mësohet se Vuçiçi nuk kishte se si të mos fliste edhe për idenë e krijimit të “Shqipërisë Etnike”.

Sipas kësaj gazete, dy liderët biseduan për “përpjekjet për të krijuar Shqipërinë Etnike dhe situatën mjaft të trazuar politike në rajon”. /albeu.com/

Enjoyed this video?
vucic-putin
"No Thanks. Please Close This Box!"