Xhaferi fton partitë parlamentare për të caktuar datën e zgjedhjeve lokale

Published on 13-05-2017

talat-xhaferi-620x330

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, do të tentoj t’u ulë në një tavolinë partitë parlamentare dhe të sigurojë zgjidhje politike me konsenzus për afatin e kryetarëve të komunave, i cili skadon më 15 maj, transmeton Gazeta Express.

Gjatë ditës së hënë kryetari i Kuvendit, ka caktuar koordinim mes përfaqësuesve të partive parlamentare për zgjedhjet lokale.

Nëse shefat e partive mirren vedh rreth datës së zgjedhjeve lokale, të njëjtën ditë mund të mbahet seancë për ndryshime të ligjeve për vazhdimin e afatit të kryetarëve të komunave.

Për momentin është e paqartë nëse VMRO-DPMNE-ja do të merr pjesë në këtë takim ose tjetër të caktuar nga Talat Xhaferi, për të cilin thonë se është jolegjitim dhe kërkojnë nga LSDM-ja të nënshkruajnë zgjedhje të shpejta lokale së bashku me ato parlamentare./Gazeta Express/

Enjoyed this video?
talat-xhaferi-3_1494404390-1510064
"No Thanks. Please Close This Box!"