Zaharieva: VMRO-DPMNE nuk ishte kundër kremtimit të përbashkët të festave

Published on 03-08-2017

“Bullgaria po bëhet partneri më i madh i Maqedonisë drejt NATO-s dhe Bashkimit Evropian”, porositi në intervistë për “Faktor”, ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, njofton Portalb.mk.

Zaharieva thotë se edhe përskaj rezistencës së madhe që ekziston te VMRO-DPMNE megjithatë, as lideri Nikolla Gruevski, por as presidenti Gjorge Ivanov nuk kanë pasur asgjë kundër kremtimit të përbashkët të historisë, në fakt me VMRO-DPMNE-në marrëveshja u mbarua 90%, ndërkaq Qeveria e LSDM-së vetëm e ka finalizuar të filluarën.

Enjoyed this video?
aharieva-480x360
"No Thanks. Please Close This Box!"