Zbulohen pagat e aktorëve të Hollywoodit (Foto)

Published on 30-09-2017

Aktorja Jennifer Lawrencembetet në krye të listës së aktorëve më të paguar në Hollywood.

Lawrence ka fituar 20 milionë dollarë për filmin e ri “Hunger Games: Red Sparrow”, ndërsa pas saj është Will Smith për filmin “Bright” dhe Dwayne Johnson për filmin “Jumanji: Welcome to the Jungle”.

Në seritë televizive Jom Parson dhe Johnny Galecki paguhen nga 900 mijë dollarë për paraqitjen e tyre në serinë “The Big Bang Theory”, raporton The Hollywood Reporter.

Larg tyre nuk është as aktori legjendar Kevin Spacey, i cili fiton 500 mijë dollarë për çdo episod të “House of Cards”.

Aktorja Emma Watson raportohet se është paguar vetëm 3 milionë dollarë për paraqitjen e saj në filmin “Beauty and the Beast”, ndersa Jessica Chastain është paguar 700 mijë dollarë për filmin “Woman Walks Ahead”. /KP/Telegrafi/

Enjoyed this video?
hollywood-780x439
"No Thanks. Please Close This Box!"