Të gjitha anketat e gabuan rezultatin e zgjedhjeve në Kroaci

Të gjitha Agjencitë për hulumtimin e mendimit publik në Kroaci prognozonin fitore të SPD-së opozitare. Vetëm anketa e fundit e IPSOS-it prestigjioz parashikonte fitore...

Konfirmohet fitorja e Vuçiq në Serbi, shqiptarët fitojnë tri mandate

Komisioni Zgjedhor i Serbisë miratoi sonte raportin për rezultatet e përgjithshme të zgjedhjeve për deputetë, sipas të cilit shtatë lista zgjedhore hynë në parlament. Pjesëmarrja...

Rezultatet paraprake në Kroaci: Konservatorët e HDZ fitojnë zgjedhjet parlamentare

Bashkimi Demokrat Kroat (HDZ) konservator i kryeministrit, Andrej Plenkoviç fitoi zgjedhjet e sotme parlamentare, sipas sondazheve, që theksojnë lehtësinë e habitshme të kësaj fitoreje. Sipas...

Kosovë, ​masat e reja kundër Covid-19 në fuqi nga 6 korriku

Kryeministri Avdullah Hoti ka bërë të ditur se masat e reja ndaj përhapjes së pandemisë koronavirus do të hyjnë në fuqi prej datës 6...

Ahmeti reagon për masat e Qeverisë: Do të duhej të na informonin paraprakisht

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka reaguar rreth masave të Qeverisë për kthimin e kufizimit të lëvizjes dhe masave...

Greqia do të mbyll kufijtë për serbët

Prej nesër në ora 6 të mëngjesit, Greqia do t’i mbyllë kufijtë për hyrjen e shtetasve të Serbisë, konfirmoi ministri i turizmit, Rasim Lajiq....

Kosovë, qeveria miraton masat anti-Covid 19

Qeveria e Kosovës ka miratuar kthimin e masave shtrënguese kundër Kovid-19. Nga ora 22 kufizohet lëvizja e lirë e qytetarëve në katër qytete:...

Shtetasit kosovar drejt plazheve të Durrësit dhe Shëngjinit

Me mijëra qytetarë nga Kosova që prej orëve të para të mëngjesit i janë drejtuar kufirit me Shqipërinë për të kaluar fundjavën në plazhe. Në...

LDK diskuton për situatën politike dhe gjendjen me Covid-19

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e kryesisë në të cilën është diskutuar situata politike në vend dhe gjendja me COVID-19. Ministri i...

Prishtinë, pacientët me Covid-19 të pakënaqur me stafin shëndetësor në QKUK

Pacientë të shtrirë me Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, po shprehen të pakënaqur me trajtimin që po u bëhet ditëve të fundit...

Opinione