Anija turke për kërkime arrin në Mesdhe, Micotakis mbledh këshillin qeveritar

Ministri i Energjisë dhe Burimeve Natyrore i Turqisë, Fatih Donmez, njoftoi se anija kërkimore sizmike MTA Oruç Reis lundroi nga Antalya për misionin e...

Thaçi kujton 22 vjetorin e rënies heroike të Bekim Berishës dhe tre dëshmorëve të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar rënien heroike të katër luftëtarve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në postimin e tij, Thaçi ka shkruar se...

Shqipëri, gjashtë viktima dhe 136 raste të reja me koronavirus

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit, gjashtë pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar 136 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Hoti: Hapja e shkollave varet nga situata epidemiologjike

Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë po përgatisin udhëzuesin për mënyrën e organizimit të vitit të ri...

Kroaci, ​61 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e fundit, 61 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Kroaci nga 727 persona të testuar. Aktualisht janë 586 raste aktive...

Izetbegoviq: Nëse Serbia e njeh Kosovën, do të hapet oreksi për BeH

Lideri i Partisë për Aksion Demokratik (SDA) dhe nënkryetar i Kuvendit të Bosnjë e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq, nuk beson se do të ketë një...

Buxheti i Kosovës do të paguajë edhe vizitat e dashnoreve të atyre që do...

Gratë ose burrat jashtëmartesorë, me para të Shtetit, do të kenë mundësi të shkojnë t’i shohin të dashurit e tyre në Hagë, në rast...

Jakup Krasniqi shërohet nga COVID-19

Ish-kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka njoftuar se është shëruar nga COVID-19. Ai lajmin e bëri të ditur në llogarinë e tij në...

Kurti kritikon kulturën e arsimit: Duhet ta rikthejmë dijen si vlerë dhe të diturin...

Ish-kryeministri Albin Kurti ka thënë se shumë probleme sot në Kosovë janë pasojë direkte e një sistemi të dobët arsimori. Për këtë ai i është...

Moti i ligë në Greqi i merr jetën pesë personave, në mesin e tyre...

Zv/ministri për Mbrojtje Civile në Greqi, Nikos Hardaljas sot njoftoi se si pasojë e motit të ligë në ishullin Evija kanë ndërruar jetë pesë...

Opinione