Haradinaj – Stublla: Patrullimi në Karaçevë, i paautorizuar

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Qeverinë e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla thotë se ngjarja e 7 gushtit në Karaçevë nuk rezulton të...

Policia e Kosovës thotë se 16 persona nuk respektuan masat kundër koronavirusit

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24-orëve të fundit 16 persona nuk kanë respektuar masat e vendosura nga qeveria, që kanë për qëllim frenimin...

Kryetari i OVL-UÇK-së: Kryeministër Hoti ndali bisedimet në Bruksel ose përballesh me protesta

Kryetari i OVL së UÇK-së, Hysni Gucati, ka kërkuar nga insitutcionet vendore dhe ndërkombëtare që të mos luajnë me dinjitetin e veteranëve të UÇK-së. Reagimi...

Shqipëri, katër viktima dhe 124 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bëri të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë regjistruar 124 raste...

Deklarohet KFOR: Patrullimi me forcat serbe ishte i përbashkët

KFOR është deklaruar rreth rastit të djeshëm të ushtarëve serbë që kaluan nëpër fshatin Karaçevë të Kamenicës. Në një komunikatë për media, KFOR thotë se...

Ish ushtarët kroatë festojnë me flamurin e UÇK-së fitoren kundër Serbisë

Veteranët e Luftës së Kroacisë janë mbledhur në “MK Veterani” në këtë shtet ku kanë falënderuar në mënyrë të veçantë të gjithë shqiptarët që...

Kosovë, 12 viktima dhe 190 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) raportoi të shtunën për 12 pacientë të vdekur dhe 190 të infektuar me koronavirusi e ri...

Zemaj: Qeveria e Kosovës do të ndihmojë shqiptarët në Luginë të Preshevës

Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj, po qëndron në një vizitë njëditore në Luginë të Preshevës, për të parë situatën epidemiologjike...

​Hoti pas futjes së xhandarmerisë serbe në Kosovë: Qytetarët nuk do të jenë pa...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas hyrjes së xhandarmerisë serbe në fshatin Karaçevë të Kamenicës, duke thënë qytetarët tanë në atë pjesë...

Policia turke liron ish gjeneralin e UÇK-së

Autoritetet turke kanë liruar veteranin e UÇK-së, Imri Ilazin, i cili është arrestuar sot në Aeroportinë e Ankarasë, pasi Serbia kishte dërguar emrin e...

Opinione